«

Otsing

Ioonlukustustehnoloogia

Rohkem kaitset nähtava värvimuutuse vastu

 

Ioonlukustustehnoloogia (ILT) näol õnnestus Sikkens Wood Coatings'il tõeline läbimurre puidu koostisainete isoleerimise valdkonnas. Tehnoloogia, millele taotletakse patenti, pakub kindlat kaitset perfusiooni vastu. Lasuurse või katva kihiga kaetud pindade nähtav värvimuutus väheneb oluliselt.

 

Innovaatilised vahepealsed kattekihid CETOL® WM 675 ja CETOL® Kuid WM 680 ei vähenda mitte ainult tõhusalt värvimuutusi, vaid suurendavad tänu heale pooride kasutamisele ja täitmisele kogu viimistlussüsteemi ilmastikukindlusst. Neid saab kasutada enamikel leht- ja okaspuiduliikidel. Tänu loobumisele raskemetallidest kasutage CETOL-iga® WM 675 ja CETOL® WM 680 keskkonnasõbralik vastupidav toode.

 

Ioonlukustustehnoloogia toimib nii:
tõhusa isoleerimise saavutamiseks kasutatakse puidu enamasti negatiivse laenguga (-) koostisainete ja sideaine positiivse laenguga (+) komponentide vastuolu. Iooniotsad tõmbavad värvaineid ligi ja seovad need viimistluskihis püsivalt (vt joonist allpool). See võimaldab oluliselt vähendada puidu koostisainete perfusiooni või hoiab selle täiesti ära. See kehtib eriti tammepuidu kohta.

Tamm ilma ioonlukustustehnoloogiata
Tamm ilma ioonlukustustehnoloogiata
Tamm ioonlukustustehnoloogiaga
Tamm ioonlukustustehnoloogiaga

Hea isolatsioon ilma raskemetallideta

Külgetõmbejõud: Tavapäraste sideainetega ei saa puidu vabanenud koostisaineid täielikult isolatsioonikihti siduda. ILT elektrokeemilise protsessi abil seovad ioonide grupid puidu vabanenud koostisained kilesse ja takistavad nii kuni pealispinnani tungivat perfusiooni.

Fikseerimine: Värvained seotakse fikseerimise käigus püsivalt.

Erinevad negatiivse laenguga puidu koostisained

Positiivsete ioonigruppidega sideained

Sideaine positiivse laenguga komponendid

Ülevaatlikult

  • Kindel kaitse puidu koostisainete perfusiooni vastu, eriti tamme puhul
  • Pooride hea niisutamine ja täitmine suurendab kogu kihi ilmastikukindlust
  • Keskkonnasõbralik säästev toode tänu raskemetallidest loobumisele
  • Kasutatav enamikel leht- ja okaspuuliikidel