«

Otsing

Kuidas:

Ujutamisseadmete ja sukeldamisvannide hooldus ja desinfitseerimine

 

Ujutamisseadmeid ja sukeldamisvanne tuleks regulaarselt hooldada ja desinfitseerida, et saavutada hea viimistlustulemus ning vältida saastumist bakteritega ja sellega kaasnevat ebameeldivat lõhna. Seda on kõige parem teha, rakendades lihtsaid igapäevaseid meetmeid.

Enne töö algust ja ujutamisel kontrollige mitu korda päevas viskoossust, kasutades DIN-4- või ISO-3-mõõtetopsi – läbivooluajad on ära toodud vastavas tehnilises infolehes. Kasutage lahjendamiseks palun ainult puhast kraanivett. Puhastage kõiki segamiseks, lahjendamiseks või valamiseks kasutatud vahendeid kohe pärast kasutamist puhta veega ja paigutage kuiva kohta. Ujutamisseadmete puhul tuleb jälgida, et kõik otsakud oleksid avatud ja sõelad puhtad.

 

Pärast töö lõppu soovitame ujutamisseade tühjendada ja puhastada seda puhta veega. Kui sukeldamisvanne ei kasutata, on soovitatav need alati kinni katta.

Ujutamisseadmete ja sukeldamisvannide desinfitseerimine peaks toimuma ennetavalt. Selleks sobivad pikemad vaheajad töös, nt kollektiivpuhkus või jõulupühad. Desinfitseerimine on vajalik, kui viimistlusmaterjal omandab ebameeldiva lõhna.

 

Seejuures on oluline lasta viimistlusmaterjal välja ja kõrvaldada ebameeldiva lõhnaga materjal – pärast desinfitseerimist ei tohi seda mingil juhul uuesti sisse valada. Desinfitseerimisvahendiks sobib nt Lyso 3025.