«

Otsing

Sikkensi edulugu

Alates asutamisest aastal 1792 on meie ettevõte palju teinud: Kasv tänu suurenevale nõudlusele, suurtele tootearendusstele ja olulistele ühinemistele. Looge endale pilt meie ajaloo tähtsaimatest hetkedest.


1792

Groningeni maaler Wiert Willem Sikkens hakkas ise lakke valmistama ning müüs neid oma kolleegidele ja teistele klientidele. Sikkensi kaubamärk oli sündinud.

 

1837
Geert Willem, kes oli äri isalt üle võtnud, kaasas lakitootmisse oma sugulase Willem Penaati. Tekkis firma G. W. Sikkens & Co. – nimi, mis muutus peagi kvaliteedi ja käistööndusliku oskamise sünonüümiks.

 

1869
Ehitati esimene vabrik väljaspool Groningeni. Natuke aega hiljem ehitati Emdenisse harukontor, et rahuldada ka Saksamaal kasvavat nõudlust.

 

1903
Veel ühe vabriku avamine Groningeni tööstuspiirkonnas. Hiljem täiendati seda kompleksi kvaliteedikontrolli ja uute toodete väljatöötamise laboriga.

 

1928
Sikkens tõi turule tselluloosilaki, mille tootmine toimus spetsiaalses vabrikus. Uut pihustatavat lakki kasutati eriti laialdaselt tööstuses.

 

1934
Sünteetilise lakiga Rubbol AZ algas värvimises uus ajastu. Juba tol ajal teavitas Sikkens vastavas valdkonnas tegutsevaid inimesi pidevalt kaasaegsetest toodetest ja töötlemismeetoditest.

 

1939
Kogu ettevõte kolis Groningenist Sassenheimi. Teise maailmasõja tõttu tekkinud pausi kasutas Sikkens oma laborites kunstvaikude väljatöötamiseks.

 

1947
Arendustöö sõja ajal viis kunstvaiguvabritku "Synthese" rajamisele. Tänapäeval on selle nimeks Akzo Nobel Kunstharze. Lisaks juurutas Sikkens tõhusa jooksevremondiplaani, mis tagas hoone pikaajalise kaitse ja aitas kokku hoida kulusid.

 

1957
Saksa turule sisenemine tänu esimese tootmisrajatise avamisele Pinnebergis Hamburgi lähedal. Ühtlasi võttis Sikkens 50ndatel ja 60ndatel aastatel üle sellised tuntud vabrikud nagu Alpha Wandfarbe, Flexa Heimwerkerfarben, Smits` Bautenlacke und nautische Farben ning Cetabever Beize. Tootmisrajatisi avati ka Belgias, Rootsis, Itaalias ja Saksamaal. Kõik tootmisrajatised moodustasid koos selliste toorainevabrikutega nagu Synthese" Sikkensi valdusfirma.

 

1962
Sikkens-kontserniga liitus ettevõte Koninklijke Zout Kette (KZK).

 

1965
Need sulavad kokku ettevõttega Koninklijke Zwanenberg Organon (KZO).

 

1969
KZO ühendati siis firmaga AKU (Algemene Kunstzijde Unie) ja nii tekkis Akzo. Saksamaal osteti firma Lesonal Farbfabrik nning Prantsusmaal Astral, mis moodustasid koos Sikkens-kontserniga ettevõtte Akzo Coatings. Sellega oli loodud alus kasvuks Lääne- ja Ida-Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aasias ja Aafrikas.

 

1993
Akzo ühines Rootsi äriühinguga Nobel, mis on alates aastast 1871 spetsialiseerunud lakkidele ja polituuridele, firmaks Akzo Nobel. Säilisid sellised tuntud kaubamärgid nagu Rubbol Lacke, Cetol Lasuren, Alpha Wandfarben ning nende aastast 1792 tuntud kvaliteet.

 

2000
Tööstusliku puiduviimistluse osakond kuulub nüüd firma AkzoNobel Industrial Finishes juurde.

 

Kuni 2010
Erinevate innovaatiliste kontseptsioonide, nt Duraflex-tehnoloogia, ioonlukustuse tehnoloogia või LONGLIFE-garantiikontseptsiooni juurutamine.

 

2011
Disney ja McDonald‘s valisid puitkomponentide viimistlusvahendite ülemaailmseks tarnijaks Sikkensi.

 

2013
Äriüksusest Sikkens Holzbau saab Sikkens Wood Coatings, et rõhutada asjatundlikkust puiduviimistlusmaterjalide valdkonnas.